רישיון עסק

רישיון עסק

רישיון עסק

הקדמה

ישנם סוגי עסקים הטעונים רישיון עסק ע"פ חוק רישוי עסקים וסוגי עסקים שאינם טעוני רישיון עסק. את רשימת העסקים ניתן לבדוק בצו רישוי עסקים או במחלקות רישוי עסקים בעיריות/מועצות.

ככלל עסקי מזון מכל הסוגים מצריכים ברישיון עסק. לעסקי ייצור מזון תהליך מורכב ממקום בו נמכרים מוצרי מזון ארוזים ויידרשו ברישיון ייצור ממשרד הבריאות בנוסף לרישיון העסק.

הליך רישיון עסק מורכב ממספר גורמים המאשרים את פעילותו ומתן רישיון עסק כרוך באישור כל הגורמים הנדרשים לפי מהות העסק.

כשפותחים עסק חדש צריך להגיש לרשות ולגורמי אישור תכנית אדריכלית המתארת את גודל העסק, השימוש העתידי העיקרי בו, מיקום החללים, שימושים שונים בחללים, מידות, גבהים, יציאות, מנדפים, כניסת/יציאת ספקים, אוורור וכד'

אם אתם צריכים להגיש בקשה לרישיון עסק לרישוי עסקים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני ללא עלות ולקבל מענה לכל שאלותיכם. ☺

שאלות נפוצות:

 

  • מה זה רישיון עסק?

 

רישיון עסק זה היתר/אישור להפעלת העסק.

 

  • האם כל עסק צריך רישיון עסק?

 

ממש לא, ישנה רשימה לפי קבוצות עיסוק בצו רישוי עסקים. מידע לגבי פריט הרישוי המתאים ניתן לקבל במחלקות רישוי עסקים בעיריות/מועצות/רשויות. אם אתם מתלבטים, תוכלו לפנות אליי ואשיב ללא עלות.

 

  • מה זה עסקים שאינם טעוני רישיון עסק?

 

סוגי עיסוק אשר אינם מפורסמים בצו רישוי עסקים. כגון משרדים, מרפאות, חנויות ביגוד והנעלה.

 

  • אם רכשתי עסק פעיל ואני רוצה להמשיך אותו כפי שהוא ללא שינוי אני עדיין צריך להוציא רישיון עסק?

 

כן. במחלקת רישוי עסקים יחלו הליך העברת בעלות אשר בו נדרשים אישורי גורמי הרישוי הרלוונטים למהות העסק ובסוף התהליך יונפק רישיון עסק על שמך.

 

  • גם דוכן צריך רישיון עסק?

 

דוכני מזון או דוכנים אשר מופיעים כחלק מיריד או אירוע נדרשים בהליך רישוי. ברב המקרים יקבל מפיק האירוע/יריד אישור כולל עבור כל הדוכנים.

 

  • איזה אישורים צריך כדי להוציא רישיון עסק?

 

הגורמים המאשרים נקבעים לפי סוג ומהות העסק, לא לכולם נדרשים אותם הגורמים אבל בכלליות אלה הגורמים: משטרה, כיבוי אש, משרד הבריאות, תברואה, אישור וועדת תכנון ובניה, איכות הסביבה, משרד החקלאות, השירות הוטרינרי וכד'

לדוג: אם אתם פותחים על שטח חקלאי פנסיון לכלבים וחתולים נדרש אישור הועדה לתכנון ובניה,אישור כבאות ואישור משרד החקלאות כל זאת בהתאם למפרסם בצו רישוי עסקים.

 

  • כמה עולה תכנית אדריכלית לרישיון עסק?

 

זה תלוי בגודל העסק, במהות שלו ובדרישות שלו – בכללי המחירים נעים בין3,000-10,000 ואם ישנם מפעלים/מתחמים גדולים עם שטחים גדולים המחירים יכולים להיות הרבה יותר גבוהים.

 

  • מי רשאי להגיש תכנית לרישיון עסק?

 

אדריכל או הנדסאי אדריכלות – העדיפות היא שהנדסאי יגיש מאחר ואדריכלים כמעט ולא מתעסקים בתחום זה ועלולים לקחת יותר על אותה הגשה בדיוק.

אין אדריכל ייעודי לרישיון עסק, כל מי שלמד אדריכלות יכול להגיש בקשות מן הסוג הזה צריך למצוא את האדם שנותן את השירות הזה.

אני בכל מקרה הייתי ממליצה לחפש 3 אדריכלים/הנדסאים ולקבל 3 הצעות מחיר.

לשאלות נוספות/ייעוץ ללא עלות – צרו קשר ואשיב בשמחה.

רישיון עסק

עוד מידע

צרו איתנו קשר