למה כדאי לנו לבנות בהיתר??

למה כדאי לנו לבנות בהיתר??

כמה פעמים נתקלתם ברצון ובצורך לסגור את המרפסת הפתוחה בבית המגורים שלכם, לכסות את הפרגולה בגג כדי שלא יטפטף גשם, לבנות גדר בחזית הבית, לשפץ את הבית הישן שלכם ולשנות את גודל ומיקום החלונות והדלתות, להקים מחסן בחצר או איזה משרד קטן שמופרד מהבית, לבנות בריכת שחייה קטנה, להפוך את המרתף ליחידת מגורים לילד/ילדה עם מדרגות חיצוניות ועוד ועוד ועוד…..

כל העבודות הללו טעונות היתר בניה

אז למה כדאי להוציא היתר בניה אתם שואלים את עצמכם?

הכנתי רשימת סיבות למה כדאי:

  1. בטיחות – כל עבודת בניה שנבנית ללא היתר אין עליה בקרה או חוות דעת חתומה של איש מקצוע מוסמך שיאשר את יציבותה, לכן ברגע שאין לכם היתר בניה המשמעות היא שחלילה אם הפרגולה שבניתם תעוף ברוח ותפגע בילד שעבר בראשו וחלילה הילד יפגע אנושות. את מי נראה לכם שיחפשו? נכון…אתכם.
  2. יחסי שכנות טובים – תחשבו שעל כל בניה שאתם בונים ללא ידיעת החוק וללא אישור הוועדה אתם יכולים לפגוע בפרטיות וברמת החיים של השכן שלידכם – בגלל שבונים ללא היתר יכולים לפגוע בתשתיות, להסתיר את הנוף של השכן, לחנוק אותו ממעבר של אויר (במקרה של הגבהת גדר בין שכנים), לעשות לו רעש בלתי נסבל מחדר המכונות שהצבתם לבריכה, להפריע לאיכות חייו כשהשכרתם חלק מהבית לדיירים בשכירות כי הדיירים מביאים חברים ועושים רעש וכל פעם מתחלפים דיירים, בימים גשומים מי הגשם שנופלים לפרגולה שסגרתם בגג עוברים ישירות לחצר שלו ועוד המון המון בעיות שעלולות להיווצר מחוסר תכנון ומחשבה. אתם הרי לא רוצים שיום אחד הוא יתפוצץ ויגיש כנגדכם תלונה נכון?
  3. עומס על התשתיות – תחשבו שאתם בסה"כ משכירים את המרתף בשכירות (ללא היתר) וגם השכן שלכם עושה את זה וגם כל השכונה עושה זאת… אז במקום שהעירייה תיערך לכמות של איקס תושבים יש פי 2 וכל התשתיות לא בנויות לכך (תשתיות כמו ביוב, מים, חשמל וכד') וגם אם ישנם דיירים עם ילדים קטנים, הילדים צריכים ללכת לגן נכון? משרד החינוך לא ערוך לכמות הילדים הזו כי הוא לא יודע על הילדים שגרים בבתים הללו… ולכן גם הגנים עמוסים. מה עם החניות? הבתים בנויים למשפחה אחת בבית ולכן החניות מוקצות לפי מספר המשפחות…כשיש כפל משפה יש כפל חניה, צפיפות. אגב גם חניה תפוסה עלולה להוביל שכן ששומר על החוק למצב שהוא מתלונן. כי נמאס לו, דיי הוא משלם כל כך הרבה כסף כדי לגור בשכונה שקטה, רגועה, עם חניות בשפע ופתאום הכל משתנה לו כי מישהו החליט לבנות ללא היתר.
  4. קנסות מנהליים וכתבי אישום – כל בניה ללא היתר ושימוש ללא היתר היום נאכף בצורה של קנסות כבדים מאוד (עד 600,000 ש"ח) על ידי הרשות ובמקרים מסויימים גם כתב אישום. עבירת בניה היא עבירה פלילית, לא נראה לי שכדאי שיהיה לנו רישום פלילי במשטרה.

לסיכום

אם אתם מתלבטים, לא יודעים מה לעשות, האם כדאי להוציא היתר בניה? לא כדאי?

אולי כדאי שתתייעצו נקודתית כי יש עם מי להתייעץ ורק אח"כ תקבלו החלטה.

לייעוץ ללא עלות ומידע נוסף מוזמנים ליצור אתנו קשר באמצעות השארת פרטים באתר או חייגו לטלפון 0544-652199

אתי אליאל

למה כדאי לבנות בהיתר

עוד מידע

צרו איתנו קשר